img

Catia V5 eğitimi

Tarih:
2022-07-15 21:57:55
İlan No:
#760

Açıklama;

Catia V5 eğitimini Tasarım Mühendisinden alın!
Catia dünyanın en gelişmiş tasarım programlarındandır.Catia yı Tasarım mühendisinden öğrenmek başkadır! Uygulamalı Catia

Gereksinimler
6 gb ram, 2.6 GHz işlemci hızı ve SSD kullanın.
Catia önbilginiz olmasına gerek yoktur.
Catia V5 R19 veya R21 yükleyin.
Teknik resim bilginizin olması avantajdır.
Açıklama
Son derece kuvvetli tasarım araçlarına sahip olan Catia programı ile artık 3 boyutlu tasarımlar yapmak kolay ve zevkli! Her tür sorunuzu Udemy üzerinden cevaplamaya hazırım, Catia eğitimini tecrübeli bir tasarım mühendisinden almanın farkını göreceksiniz! Harika yüzey modelleme komutlarına sahip olan Catia'nın katı model, montaj, teknik resim ve yüzey modelleme modüllerini sizlere aktarmaktan keyif aldım, umarım faydam olacaktır! Catia ile alıştırma yapıp pekiştirmeniz için, birlikte onlarca parçayı modelleyeceğiz. Catia programının temellerini birlikte atacağımız bu eğimin, her seviyedeki Catia kullanıcısına birşeyler katmasını ümit ediyorum.

Catia, Fransızca: conception assistée tridimensionnelle interactive appliquée, Türkçesi: eşgüdümlü üç boyutlu etkileşimli uygulama) anlamına gelen bir isme sahip dünyanın en gelişmiş 3 boyutlu tasarım programlarından biridir. Fransız havacılık firması olan Dassault Systèmes tarafından üretilmiştir ve bu firma aynı zamanda Solidworks tasarım programının da sahibidir. Catia’yı diğer programlardan ayıran ve öne çıkaran şey, yüzey modelleme modülünün oldukça gelişmiş olması, kompozit tasarım modülü bulunması ve aerospace sheet metal modülü ile havacılıkta kullanılan rib/spar vb. geometrileri hızlıca modellemeye yönelik modül sağlamasıdır.


Catia’nın en çok kullanılan sürümü V5 olup, release (ara sürüm) olarak ise ülkemizde R19 ve R21 sıkça kullanılmaktadır. Catia’yı genellikle havacılık ve otomotiv firmaları tercih etmektedir, çünkü lisansları pahalıdır ve senelik olarak kiralanmakta, ömür boyu geçerli şekilde satın alınmamaktadır. PLM (product life-cycle management) olarak ise Enovia ve Teamcenter ile entegre çalışmaktadır. V6 versiyonu çok daha gelişmiş olmakla birlikte, ülkemiz pazarında henüz yaygın kullanıma kavuşmamıştır, 3dexperience PLM çözümü ile kullanılmaktadır.

Catia makine mühendislerinin tasarımda CAD, imalatta CAM olarak kullandıkları ileri seviye gelişmiş bir tasarım programıdır, CAE yani yapısal analiz çözümü ise zayıftır, yapısal analiz için Ansys ya da Nastran kullanılması kullanıcılara önerilir.

Catia’nın içinde çalışırken, kendiniz macrolar yazabilir, firmanıza özel macrolar yazdırtabilir (DS’ye) ya da internetten hazır makroları da indirip çalıştırabilirsiniz. Yüzey modellemedeki gelişkinliğinin yanı sıra, teknik resim modülünün kullanımı da çok pratik ve detaylıdır. Sac konusunda da ileri sac modelleme teknikleri ve modülleri bulunmaktadır. Free style ortamında yüzeylerin kontrol noktasından ölçüsel olmayan çektirmeler, eğmelerde bulunarak endüstriyel tasarım mühendislerine de göz kırpmış ve başarılı olmuştur. A- class yüzey modellemede, zebra çizgilerine uygun aero-dinamik yüzeyler oluşturmada son derece başarılıdır.

Alp Timuçin Koçak

Bu kurs kimler için uygun:
Catia v5 tasarım programını sıfırdan öğrenmek isteyen ve geliştirmek isteyen herkes alabilir!
Catia programı ile CAD dünyasına giriş yapmak isteyen herkes alabilir!
Catia ile katı modelleme, teknik resim alma ve montaj öğrenmek isteyen herkes alabilir!
Catia ile yüzey modelleme öğrenmek isteyen herkes alabilir!

Öne Çıkan İlanlar

₺0,99

Tüm Kategoriler


Geri

Anasayfa

Tıkla Ara

Whatsapp Yaz

Soru Sor